obec Smrdáky

Oficiálna web stránka obce

+421 346542911

Vitajte na stránkach obce Smrdáky. Sme tu pre Vás.

Fit park

Fit park pre všetky generácie

Na návštevu kúpeľného parku  v Smrdákoch majú hostia i obyvatelia o dôvod viac. Obec získala grant na vybudovanie a zakúpenie vonkajších cvičiacich strojov pre širokú verejnosť od spoločnosti COLMEX. Vybrané cvičiace prvky majú za cieľ zaujať a zároveň podporiť pohybovú aktivitu osôb, ktoré chcú niečo urobiť pre svoje telo a zdravie. Po dohode s Prírodnými liečebnými kúpeľmi Smrdáky sú štyri prístroje osadené v kúpeľnom parku, nakoľko sa jedná o verejný priestor, ktorí využívajú miestni občania ako aj kúpeľní hostia na športové a rekreačné aktivity.

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FIT PARKU

Na slávnostnom otvorení, ktoré pripravili PLK Smrdáky pod záštitou guest relation Gabrieli Kudláčovej a Lívie Vávrovej mali slávnostný príhovor pani starostka Ingrid Tripšanská a pani riaditeľka Ing. Mária Turjaniková, ktoré spoločne prestrihli aj pásku na symbolické otvorenie týchto cvičiacich strojov. Po príhovore bol krátky kultúrny program, ktorý pripravil flautový krúžok detí z miestnej základnej školy pod vedením Mgr. Veroniky Červinkovej. Následne fyzioterapeutky Mária Lališová a Lucia Dugová predstavili jednotlivé cvičebné stroje obecnému zastupiteľstvu, vedeniu kúpeľov, miestnym občanom a kúpeľným hosťom, a názorne ukázali, ako sa cvičí na týchto cvičebných strojoch. 

Upozornili začiatočníkov, že jedna cvičebná séria na jednom stroji by nemala byť dlhšia ako tri minúty. Pred cvičením odporúčajú aktívnu 20 minutovú chôdzu alebo rozcvičku, ktorá zabezpečí zahriatie svalstva pred cvičením na prístrojoch, aby neprišlo ku zraneniam.
Na záver sa obe strany dohodli na ďalšej spolupráci a následnom rozširovaní fit parku v Smrdákoch.

                                                           

Fotografie: Pavol Červinka