obec Smrdáky

Oficiálna web stránka obce

+421 346542911

Vitajte na stránkach obce Smrdáky. Sme tu pre Vás.

Materská škola

Vychádzka
Dňa 19.9.2016 sme išli s deťmi na vychádzku, na ktorej sme pozorovali zmeny počasia a zmeny na stromčeku, okolo ktorého chodíme skoro každý deň. Pozorovali sme puky stromu, pretože minulý rok neboli rozkvitnuté. Odfotili sme si ako vyzerá nerozkvitnutý a na jar ho podľa fotky porovnáme ako vyzerá rozkvitnutý.

Vystúpenie v klube dôchodcov
Dňa 3.10.2016 sme sa zúčastnili na vystúpení v klube dôchodcov. Mali pripravenú výstavku z plodov jesene. Dôchodcom sa to páčilo a deťom za odmenu dali lízanky.

"Plody jesene" 
Celý týždeň sa niesol v znamení "Plody jesene". Deti v škôlke s pomocou pani učiteľky pripravili krásnu výstavu z plodov jesene, na ktorú boli záverom týždňa pozvaní rodičia, základná škola a zamestnanci obecného úradu.

"Záchranár"
Dňa 26.10. sme v materskej škole privítali pána Husára záchranára zo Senice. Pre deti v škôlke mal pripravenú ukážku  o prvej pomoci. Priniesol si aj veľa pomôcok, v ktorých nechýbala figurína. Deťom sa ukážka veľmi páčila, no najviac to, že si mohli niektoré veci vyskúšať samy na sebe, ale aj na figuríne. Dúfame, že deťom táto ukážka dala dosť informácií na to, aby sa vedeli správne zachovať vo viacerých situáciách.

"KOZMOS - Mobilné planetárium"
Dňa 7.11. do Smrdák zavítala "pani z kozmosu". V priestoroch telocvične si pripravila zaujímavú rozprávku pre deti z materskej a základnej školy v Smrdákoch i z Koválova. Rozprávka bola o mesiačiku, hviezdach a znameniach zverokruhu. Deti sa zahrali na kozmonautov. Na záver deťom rozdala obrázky znamení zverokruhu na vyfarbenie.

"Odpadáčik"
Dňa 8.11 sa pani učiteľka Bc. Drinková zúčastnila s deťmi vyhodnotenia súťaže "Odpadáčik alebo fantázia z odpadu".
Materská škola bola ocenená za skupinovú prácu - "Tučniaci sa idú kúpať do Smrdák". Deti dostali darčeky: farbičky, voskovky, omaľovánky a nemohli chýbať sladkosti.

Brigáda rodičov
Dňa 9.11. sa v materskej škole konala brigáda rodičov pod vedením pani učiteľky Matúšovej. Na brigáde presadili pár stromčekov a zasadili nové cibule kvetov.

sv. Martin
Dňa 11.11. deti navštívili miestny kostol v Smrdákoch. Pán farár priblížil oslavy svätého Martina, patróna nášho kostola. Spolu so speváčkou Barborkou deťom zaspievali pesničku. Na záver bola sladká odmena a požehnanie.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podradené stránky:

V kostole
Odpadáčik
Brigáda rodičov
Záchranár
Plody jesene
Vystúpenie v KD
Na prechádzke